Volný čas

Významný francouzský sociolog volného času Joffre Dumazedier definoval volný čas jako komplex aktivit mimo pracovní, společenské závazky, kterými se člověk zabývá ze své vůle, aby si buď odpočinul, pobavil nebo svobodně zdokonaloval svou tvůrčí kapacitu.

Asi nejvíce možností na vyplnění tohoto volného času v naší obci nabízejí nejrůznější spolky. Jsou však i další místa, kam se uchýlit a trávit chvíle klidu. K dispozici jsou veřejnosti dostupná dětská hřiště a sportoviště. V letním období je v provozu skvělé koupaliště. Okolí obce je protkáno sítí cest, které využívají k výletům či projížďkám na kole nejenom místní obyvatelé. Klidnější zábavu umožňuje návštěva místního muzea. Mnoho společenských akcí pořádá sama obec, ať už to jsou dožínky či rozsvěcení vánočního stromu. Vstřícnost obce k vyplnění volného času seniorů se projevuje podporou jejich Klubu aktivních seniorů.

Toto jsou jen malé střípky z rozsáhlé nabídky činností, ze které mohou naši občané i návštěvníci čerpat při rozhodování, jak strávit svoje volné chvíle.

Fotogalerie